פורסם בתאריך 25 במאי , 2016 תגיות: , , , ,

הורים מקצוענים באוטיזם

אחד הדברים הכי קשים בשבילי בתחילת הדרך כאמא לילד אוטיסט הייתה העובדה שלא הבנתי את ההתנהגות של בני. מבחוץ הוא נראה כמו כל הילדים וחלק מהדברים שהוא עשה היו נורמטיביים לחלוטין, אבל היו גם הרבה דברים מדאיגים שלא היו מובנים לי ולא ידעתי איך להתמודד איתם. התקפות בכי והשתוללויות משום דבר לכאורה, כיסוי האזניים בכל מיני מצבים, סירוב לאכול עד כדי צום מוחלט, ועוד הרבה התנהגויות שאופייניות לילדים אוטיסטים.

חיפשתי הסברים, ניסיתי לשאוב מידע ממטפלים שונים, לקרוא חומר, אבל רק כשהגעתי ללמוד על ההפרעה במערכת הוויסות החושי ועל הקשר שלה לאוטיזם נפלו לי האסימונים. סוף סוף הבנתי מה עובר על בני ולמה כל כך קשה לו בכל מיני מצבים. הרגשתי שנפתחו לי העיניים. הקלה גדולה הציפה אותי ותחושת הביטחון שלי כאמא שמבינה את בנה חזרה אלי ועזרה לי לעזור לו.

ישנה ציפייה מאמהות ואבות שידעו איך להרגיע את תינוקם הבוכה או את הפעוט המשתולל, אך בשבילנו, הורים לילדים על הספקטרום האוטיסטי, היכולת הזאת לא תמיד קיימת באופן טבעי.

מאז שהפכתי לאשת מקצוע שמדריכה הורים לילדים עם קשיי תקשורת אני דואגת להעביר את המידע המקצועי החשוב הזה לכל מי שמתמודד עם קושי דומה, ומלמדת בסדנאות והרצאות על ההפרעה במערכת הוויסות החושי אצל אוטיסטים.

כדי לעזור לילדים שלנו עלינו להבין באופן מדויק מה הם מרגישים. זוהי הורות מיוחדת שמחייבת התמקצעות בתחומים שקשורים לאוטיזם.

הרצאה על וויסות חושי  פרטים והרשמה

תגובה אחת
  • דנה בירנבאום
    28 במאי, 2016

    אשמח להירשם להרצאה עם בעלי..

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *