"אני מרגישה שקיבלתי כאן הכרה לבעיות של הבן שלי. היה לי מאוד קשה לעמוד מול האבחנה וכל המצב שלו, והסדנא הזאת עזרה לי להתמודד. כל מפגש הפיל לי אסימון אחד, שניים, ארבעה… יצאתי מכל מפגש עם הבנות אדירות. אני מודעת היום יותר לבעיות ומאיפה הן מגיעות, התפיסה שלי השתנתה בעקבות הסדנא"

 

 

"הדבר הכי חשוב לי בקבוצה הוא לדבר עם מי שמבין אותי, עם מי שמבין את הבעיות שלי. לקבל הבנה מהחברה מסביב – זה מענה שהיה בקבוצה! מבחינת ידע, היו דברים שחידשת לי, למרות שחלק ידעתי. עזר לי לשמוע על עוד הרבה מקרים אחרים. המפגש על חלוקת הזמן בהורות היה לי משמעותי מאוד – גיליתי איך אין לי בכלל זמן לעצמי! אני מרגישה אשמה שלא הלכתי לאבחון עם הילד עד גיל 4, אני מנסה לעשות עכשיו כמה שיותר כדי לפצות על הזמן האבוד, הזמן שלי נמדד בדקות, חיה חיים מטורפים"

 

 

"ההשתתפות בקבוצה נתנה לי המון, למדתי המון, שמעתי כאב של אנשים שחיים חיים כמו שלי, הרגשתי שאני לא לבד עם הבעיה. הרגשתי במקום הנכון וכל מה שדיברנו עליו היה מבחינתי הדבר הנכון לדבר עליו – הפרקטיקה. לקחתי ויישמתי את כל מה ששמעתי כאן ויש כבר הצלחות. אני טיפוס שקשה מאוד לרצות אותו ואני מאוד מרוצה שבאתי לכאן!"

 

 

"זאת הפעם הראשונה בחיים שאני בקבוצה כזאת, אף פעם לא נפגשתי עם פסיכולוג או איש טיפול ואני מאוד מרוצה שבאתי. קיבלתי כל מה שציפיתי וזה הרבה יותר טוב ממה שציפיתי!  רציתי להגיד לך תודה שאמרת לי בפרטיות שהבן שלי חייב לקבל איזו שהיא עזרה מקצועית בתחום התקשורת. באותו יום הבנתי שאי אפשר לחכות יותר, מצאתי מטפלת התנהגותית שבאה אלינו הביתה ותוך כמה שבועות אנחנו כבר רואים אצלו שיפור"

 

 

"הסדנא חידדה הרבה דברים שרצו והסתובבו לי במוח. הרבה דברים שידעתי אבל לא עשיתי, התחזקו אצלי בעקבות הסדנא. קיבלתי הרבה כלים וזה עוזר לי להתמודד ביומיום. להבין את הפינג פונג התקשורתי ממש עזר לי לראות איך לתקשר עם הילד שלי ולהגדיל את מעגלי התקשורת איתו. היה כיף לצאת מהבית ולהכיר את כל האנשים כאן בסדנא – זה מרענן בשבילי"

 

 

"רציתי לומר לך תודה  על המפגש אתמול, זה כל-כך הכיל אותי ולא ציפיתי שיהיה עד כדי כך משמעותי בשבילי להיות בקבוצה הזאת. הקבוצה מקסימה ואני שמחה להיות חלק ממנה"

 

 

"אני רוצה להגיד לך המון תודה על המפגש שלנו אתמול! את עשית משהו מאוד חשוב בשבילי, עזרת לי להבין את הבן שלי"

 

"לא סיפרתי על הילדים שלי לאף אחד, אני שומרת את זה בסוד, ופה הרגשתי שאני סוף סוף יכולה לדבר על זה. עזר לי שגם את אמא לילד כזה"

 

 

"ימי שני חשובים מאוד בשבילי. כולם פה מחזקים אותי ואני מרגיש שזה מחזיק אותי"

 

 

"מרגיש שזאת הייתה דרך מאוד ארוכה, כאילו היינו כאן מאז ומעולם. ההרגשה שיש עוד אנשים כמוני וכולנו מתמודדים עם אותן בעיות – נותנת לי כוח.  זאת הפעם הראשונה שמישהו דיבר איתי על הנושא הזה כהורה"

 

 

"נפתחו לי העיניים. הבנתי את הקשיים של הילד. לפני כן לא הייתי בטוחה שהוא באמת פי.די.די. יש לי הבנה בעקבות הסדנא למה שקשה לו אבל אני סומכת עליו"

 

 

"הרבה דברים ששמעתי כאן גרמו לי לחשוב. באתי בגלל בני, והכרתי את עצמי כהורה. כשהגעתי לסדנא הייתי עם תחושות קשות מאוד שאני לא עושה מספיק, עם רגשות אשמה קשים – והסדנא מאוד הקלה עלי והסבירה לי הרבה דברים שלא הבנתי קודם"

 

 

"רגע הסיום הוא בשבילי הרגע הכי מרגש, לשמוע את כולם מסכמים. אהבתי את החברה, הסיפורים של כולם, הצחוקים. אני מרגישה שדרך דברים שהבנתי לגבי הבן שלי גם למדתי להכיר את עצמי"

 

 

"נהניתי פה מאוד, חיכיתי כל הזמן שיגיע יום ראשון, לא היה אכפת לי שאני מפסיד "האח הגדול"… התכנים מאוד עניינו אותי וגם החברה הייתה לי חשובה, אהבתי את הצחוקים. למדתי הרבה לגבי גבולות וזה חשוב לי"

Comments are closed.