פורסם בתאריך 19 באפריל , 2015 תגיות: , ,

יום עצמאות מיוחד

ביום העצמאות הקרוב, כאשר עם ישראל ישב מול הטלוויזיה וייצפה בהתרגשות בטקס הדלקת המשואות, תהיה קבוצה אחת של אנשים שיתרגשו יותר מכולם. אנחנו, ההורים של ילדים ונוער מהספקטרום האוטיסטי, נקבל מנה גדולה במיוחד של תקווה באותו ערב. רב"ט דן קורקובסקי, מראשוני הבוגרים של פרויקט "רואים רחוק" באגף המודיעין ואדם אוטיסט, ידליק משואה כנציג צה"ל, וימלא את ליבנו גאווה ואת עיננו דמעות.

השירות בצה"ל הוא סמל לנורמטיביות בשביל ישראלים רבים, והמחשבה שהילד שלנו לא יוכל לשרת בצבא, מחייבת אותנו לעמוד מול העובדה שחייו אולי לא יהיו נורמליים על פי ההגדרה המקובלת. לכל אחד מאיתנו יש את התמונה האידאלית הפרטית שלו ל"נורמליות": זוגיות וחתונה, חיי חברה תוססים בגיל הנעורים, הצטרפות לתנועת נוער, הוצאת רישיון נהיגה, לימודים גבוהים, נסיעות לחו"ל, יכולת לעבוד ולהתפרנס… אוסף של סמלים שיוצרים עבורנו את הדימוי של חיים בריאים ומספקים. ההבנה שהילד שלנו לא מתפתח כמו כל הילדים מסביב גורמת לנו להיות מודעים לשאיפות שיש לנו בשבילו, כאלה שאפילו לא ידענו על קיומן עד שלא נאמרה המילה אוטיזם. אם נניח בצד לרגע את האידיליה הדמיונית ונתמקד במציאות, נגלה שלא כל האנשים הבוגרים מסביבנו מקיימים זוגיות בריאה, לא כולם רוכשים השכלה גבוהה ועובדים במקצועות נחשקים, ובעצם השאיפה לנורמליות היא רק דימוי. חלום בלבד. ובכל זאת, הפרידה מהחלומות היא לא פשוטה וגורמת לעצב.

רב"ט דן קורקובסקי וחבריו ליחידה עוזרים לנו לבנות חלום חדש שיש בו תקווה לנורמליות מהסוג הישראלי הכי מתבקש. השירות בצה"ל הפך בזכותם ובזכות יוזמי הפרויקט לדבר נגיש עבור הילדים שלנו, ולאופציה אפשרית בשבילנו לחלום עליה. ברכות שלוחות למשפחת קורקובסקי, לאנשים הנפלאים שיזמו והקימו את פרויקט "רואים רחוק", ולכל חיילי ואנשי צוות היחידה. ולכם ההורים, אשר מתמודדים מדי יום עם אתגרים, ולא מפסיקים לרגע להשקיע מאמצים כדי לקדם את ילדיכם ולעזור להם להגיע להישגים, אני מאחלת יום עצמאות שמח!

עוד פרטים על פרויקט "רואים רחוק" תוכלו למצוא בסרטון הבא:

 

2 תגובות
  • סי
    19 באפריל, 2015

    מרגש לדעת שיש מקום ותרומה אמיתית לכל אדם עלי אדמות 🙂

  • עירית
    20 באפריל, 2015

    אכן גאווה גדולה ותקווה, שצה"ל ימשיך לשלב את ילדינו האוטיסטים, שיוכלו לתרום את חלקם למדינת ישראל, ולהרגיש חלק ושייכות לחברה.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *